Jak szybko tworzy się suchy zębodół?

Ile dni potrzeba by skrzep w zębodole (po usunięciu 8) zamienił się w taką tkankę, której nie ma możliwości już przez przypadek usunąć ? Po ilu dniach od usunięcia można płukać jamę ustną bez obawy o to, że ten skrzep wypadnie ?? I czy zawsze po wypadnięciu takiego skrzepu dochodzi do suchego zębodołu?

Należy stosować się do zaleceń stomatologa, który usuwał ząb. W przypadku wątpliwości, zawsze warto doradzić się specjalisty w czasie kontrolnej wizyty po zabiegu lub jeszcze wcześniej, jeśli objawy nas niepokoją.Rana po usuniętym zębie zwykle goi się około 3 miesiące.