Jaki powinien być puls u 20-letniej osoby, która nie uprawia wyczynowo sportu?

Witam, chciałabym się dowiedzieć jaki powinien być puls u osoby 20 letniej która nie uprawia wyczynowo sportu. Lekarz rodziny powiedział ze puls 50-55 mieści się w normie gdyz jest ona od 40 i wszystko jest w porządku, a z żadnych innych konsultacji taka "norma" nie wynika.

Renata GrzechociĹska

U osoby dorosłej tętno wynosi średnio ok 70 uderzeń na minutę. Jednak wszystko zależy od trybu życia, chorób współistniejacych, ukladu hormonalnego. Jeśli powoduje to u Pani dyskomfort sugeruję rozpocząć diagnostykę.