Jaki wpływ na leczenie zapalenia płuc ma dawka leku Klacid?

Witam. Syn 7 lat wazy 21kg (teraz moze ciut mniej, bo przy chorobie malo je) ma zapalenie pluc i dostal Klacid 250mg/5ml w dawce 2x3,8ml. Nestety dolaczona strzykawka nie ma takiej dokladnej podzialki, zaznaczylam sama mniej wiecej gdzie powinno byc to 3,8ml ale czy jesli podam ciut mniej np 3,7 lub ciut wiecej np 3,9 to bedzie to mialo wplywa na leczenie? Lekarka powiedziala, ze ma byc 3,8ml i koniec. Strzykawki dostepne w aptece sa za krotkie i nie da sie nimi nabrac leku.

Lek. Katarzyna Szymczak

Minimalne różnice w dawce nie powinny mieć wpływu na leczenie.
Pozdrawiam