Jaki wpływ na zdrowie ma wada zgryzu?

Witam. Czy Wada zgryzu może mieć wpływ ogólny na zdrowie? Mam zgryz głęboki spowodowany przerośniętym 3 migdałem który został wycięty dopiero w wieku 19 lat. Mimo to nadal mam bóle głowy, ciężko mi się oddycha i śpi a do tego mielenie pokarmu też jest upośledzenie przez nie właściwe położenie szczęk. Pytam bo mój lekarz rodzinny twierdzi że przyczyną niektórych moich problemów zdrowotnych jest krzywy zgryz. Wybieram się do ortodonty.

Przerost migdałków oznacza dysfunkcje odporności- Pana makrofagi nie spełniają swojej funkcji. Zgryz krzyżowy jest tego konsekwencją - oddychał Pan lub nadal oddycha przez usta. Usunięcie migdałka nie likwiduje na ogół problemu a często jedynie go potęguje. Migdałki wytwarzają szalenie istotne limfocyty t zabójcy. Konieczne jest zwykle w takich sytuacjach kompleksowe leczenie chirodontyczne wszystkich elementów- metabolizmu, postawy i zgryzu. Pozdrawiam