Jakie mogą być konsekwencje tego badania?

Witam podczas rtg zębów uuswiadomilam sobie ze mam włosy przedłuzone na metalowych klipsach 10 sztuk czy będę miała jakieś konsekwencje zdrowotne z tej wpadki?

Metalowe elementy, takie jak kolczyki i inna biżuteria, ale także te metalowe klipsy jedynie mogą zasłonić niektóre elementy na zdjęciu rentgenowskim powodując tzw. artefakty. Dla zdrowia osoby noszącej nie ma to znaczenia.