Kąpiel po zabiegu wydłużenia wędzidełka

Witam, 4 dni temu miałem zabieg wydłużenia wędzidełka. Stosuję leki przeciwbólowe i spray antybakteryjny. Lekarz nie podał mi zbyt wielu informacji na temat higieny okolicy penisa po zabiegu. 1. Czy wolno mi brać kąpiel (zastosowano szwy rozpuszczalne)? 2. Czy usiłować ściągać napletek pomimo bólu w celu obmycia? 3. Dziś w trakcie wzwodu "wypadł" mi jeden szew, teraz okolice żołędzia są bardziej obolałe i pieka (zerokrwi). Czy powinienem się tym przejmować? Pozdrawiam, Matt

Aleksander Ropielewski

Proszę nie brać kąpieli, a ograniczyć się do prysznica lub krótkotrwałego obmycia penisa. Z umiarem powinien Pan odciągać napletek mimo bólu. Jeżeli po wypadnięciu szwu nie odczuwa Pan nadmiernych dolegliwości to nie ma powodu do obaw, gdyby jednak stan zapalny się nasilał proszę skontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg.