Kaszel przy zapaleniu oskrzeli u 6-latka

Witam, mój synek (prawie 6-ciolatek) przechodzi zapalenie oskrzeli. Od poniedzialku podaje mu antybiotyk Ceclor 2x dziennie, syrop dexapico i clemastinum.Do tej pory kaszlal ale sucho (wrecz szczekajaco) a dzisiaj po zasnieciu dostal ataku kaszlu, Wydaje mi sie ze jest on juz mokry, ale syn ma trudnosc w odkaszliwaniu go. Slychac ze mu zalega i z trudem kaszle. czy moge mu jakos pomoc? podac syrop? tylko pytanie - teraz przeciwko kaszlowi? no bo na noc wykrztusnego sie nie podaje? co robic?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Syrop przeciwkaszlowy nie jest wskazany. Ważne jest aby wydzielina z dróg oddechowych jak najszybciej się wydostała. Wszelkie lekarstwa w tym przypadku podaje się rano. Na noc można jednak podawać syrop przeciwkaszlowy aby uniknąć podobnych sytuacji.