Kiedy należy wykonać kontrolę neurochirurgiczną u niemowlęcia?

Dzień dobry, w zaleceniach przy wypisie noworodka ze szpitala umieszczono zapis dotyczący kontroli w poradni neurochirurgicznej ze względu na zgrubienie wzdłuż szwu strzałkowego. Nie podano jednak terminu, w jakim należy kontrole wykonać. Póki co udało mi się zarejestrować dziecko na sierpień 2018, ale nie wiem, czy to nie za późno. Czy taka kontrola powinna odbyć się wcześniej? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli nie ma żadnych objawów niepokojących a pediatra podczas wizyt kontrolnych nie będzie miał zastrzeżeń do dziecka, to powinno być w porządku. Zawsze może Pan dopytać o to pediatry w trakcie kolejnej wizyty.