Karmienie dwutygodniowego noworodka

Witam Jestem dwa tygodnie po porodzie, karmię piersią. Noworodek je czasami po dziesięć minut z każdej piersi, i zasypia bez problemu, a czasami je dwie godziny między czasie przysypiając (i trudno wtedy ocenić czy jest już najedzony), a gdy wkładam go do łóżeczka zaczyna płakać aż w końcu zasypia przy piersi. Czy to normalne? Pediatra zalecił skracanie dziecku karmienie do godzin. Czy słusznie? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Konieczne jest poznanie masy ciała urodzeniowej oraz obecnej aby móc coś więcej powiedzieć. Jeżeli nadal dziecko będzie dłużej chciało być karmione proszę udać się ponownie do lekarza pediatry.