Leki przeciwbólowe a tabletki antykoncepcyjne

Dziś mija 2 dzień mojego okresu ( tabletkę anty połknęłam 23.10 czyli wczoraj ) ale pod wieczór połknęłam ibuprom max czy moje działanie tabletki anty zostało zaburzone ? Jeżeli tak to bardzo bym chciała wiedzieć po ilu dniach tabletki będą znowu skuteczne w 97 % ( bo wiadomo na 100% nigdy nie są skuteczne)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skuteczność antykoncepcji jest zachowana. Nie ma powodów do niepokoju.