Lekko powiększone wrota w pachwinie a przepuklina

Witam, będąc 2 miesiące temu na wizycie u chirurga w sprawie dyskomfortu w prawej pachwinie lekarz stwierdził, że po lewej stronie w pachwinie mam lekko powiększone wrota (jak to Pan doktor powiedział, że mam troszkę większe niż u normalnego człowieka ale na ta chwilę nic nie wskazuje na przepukline oraz, że te mięśnie mam dość mocne). Teraz się cały czas zastanawiam czy te lekko powiększone wrota to wyrok? czy na pewno kiedyś będzie przepuklina? czy mam ćwiczyć brzuch teraz? proszę o poradę.

Witam, poszerzone wrota to jeszcze nie przepuklina - do pełni "szczęścia" potrzebne są jeszcze worek oraz zawartość. Ćwiczenia nie powinny zaszkodzić, dźwiganie ciężarów może dopełnić obraz pełnoobjawowej przepukliny. Powiększone wrota zostały stwierdzone po jednej stronie ? czy po obydwu ? - jeśli tak to może być taka Pana uroda.