Liczne hypodensyjne ogniska wielkości do 70 mm w obu płatach wątroby

Badanie przeprowad w technice spiralnej wielorzędowej, przed i po dożylnym podaniu kontrastu.W obu płatach wątroby widoczne są liczne hypodensyjne ogniska wielkości do 70mm, słabiej wzmacniające się po podaniu kontrastu. Naciek ten powoduje obkliterację przewodu Wirsunga, który jest poszerzony do około 14mm. W przestrzeni okołoaortalnej widoczne są patologiczne węzły chłonne wielkości do 15mm. Guz miękkotkankowy wielkości 22 mm w rzucie krezki jelita cienkiego nad lewym talerzem biodrowym.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie wątroby. W celu ustalenia rodzaju zmian konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza prowadzącego.