Maść robiona Nitrocard i Vaselinum na szczelinę odbytu

Jestem 24-letnią kobietą. Mam szczelinę odbytu. Gastroenterolog przepisał mi maść robioną Nitrocard 30,0 i Vaselinum album 100,0. Po posmarowaniu maścią odbyt bardzo piecze, głowa strasznie boli, pulsuje, ciśnienie skacze do ok.200, nie jestem w stanie się ruszyć ani zawołać pomocy. 50 min po aplikacji gdy mogłam wstać i czułam się źle lecz znacznie lepiej ciśnienie 154/76 i puls 74. Użyłam maści tylko dwa razy i zaprzestałam bo bardzo się wystraszyłam. Dlaczego tak się dzieje? Co robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dwukrotnie po zastosowaniu maści pojawiły się takie objawy, proszę maści więcej nie stosować. Proszę natomiast skonsultować się ponownie ze specjalistą gastroenterologiem w celu rozpoczęcia leczenia innym preparatem.