Możliwość zarażenia partnera przez chorą na WZW B z HBE

Czy osoba chora na wzwb mająca hbe ( która nie wie o tym bo np. stało się to z dnia na dzień) może zakazić swojego partnera seksualnego który ma pełny schemat i prawidłową odpornosc wiekszą od 10. I czy inna choroba lub alkohol mogą osłabić tą odporność(poszczepienna) i może dojść do zakażenia podczas sexu?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

można zarazić przez kontakty seksualności dlatego konieczne jest stosowanie prezerwatywy. Nie ma czegoś takiego jak poszczepienne osłabienie odporności. Pozostałe wymienione przez Panią czynniki zwiększają ryzyko zakażenia.

Pozdrawiam.