Nadmierna potliwość u 18-letniego mężczyzny

Dzień dobry,jestem mamą czwórki dzieci,ale jedno z nich ma poważny problem z poceniem się.Syn skończyl właśnie 18 lat,strasznie się poci,dłonie to ma dosłownie czasami mokre,gdy po przespanej nocy wstaje to muszę zmieniać mu pościel bo jest mokra,bardzo proszę o poradę co robić i jakie mogą być przyczyny,z góry bardzo dziękuję.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który zleci podstawowe badania, jeśli one będą prawidłowe należy udać się do endokrynologa. Przyczyn wzmożonej potliwości jest wiele dlatego konieczna jest dokładna diagnostyka.
Pozdrawiam