Nagłe pogorszenie wzroku u dziecka

Witam.Czy mize byc to toksoplazmoza lub toksokaroza?Wczoraj mojej 5 letniej corce nagle pogorszyl sie wzrok.Idac zamyka jedno oko, poniewaz mowi ze tak lepiej widzi, skarzy sie ze przedmioty sa rozmazane.Nie ma przy tym bolu oczu i zadnych zaczerwien.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani- przyczyn może być wiele, niekoniecznie musi to być pasożyt, proszę niezwłocznie udać się z dzieckiem do lekarza, najlepiej okulisty.