Napady swędzenia skóry w okolicy szyi

Witam, od pewnego czasu mam "napady" swędzi mnie w okolicach brody i szyi, a do tego dochodzi duszący kaszel. Całość trwa około pół godziny zazwyczaj sama przechodzi. Zdarza się to czasami raz na pare dni, a czasem pare razy w ciagu dnia. Mam osiemnaście lat i pale papierosy. Proszę o odpowiedź

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie zauważył Pan związku z jedzeniem? Piciem? Alkoholem? Wysiłkiem? Stresem? Poceniem się? Wskazana konsultacja u alergologa.
Pozdrawiam