Napletek u 4-letniego chłopca a możliwe problemy

witam moj syn za 2 miesiace skonczy 4 lata. chciałem zapytać bo napletek mu schodzi prawie do połowy lecz w jednym miejscu po jego lewej stronie jest napletek jeszcze przyklejony. czy cos trzeba z tym zrobić czy wszystko w swoim czasie odklei sie sam i napletek zejdzie cały ???

Małgorzata Panek

Napletek u chłopców odkleja się samoistnie między 3-5 rokiem życia. Należy go delikatnie zsuwać podczas kąpieli, na tyle na ile zsuwa się bez oporu. Odciąganie napletka na siłę może doprowadzić do zbliznowaceń, a w konsekwencji do stulejki.
Pozdrawiam