Nerwica a kołatanie serca

Witam od czterech lat choruje na nerwice a od roku pojawił sie kołatania serca i to nie jest jedno dodatkowe uderzenie ale kilka dodatkowych uderzen byłam juz dwa razy u kardiologa wszystkie badania mam ok bardzo sie boje ze serca kiedys nie wroci mi do normalnego rytmu>Dodam także żę żyję w ciągłym stresie i nerwówce.Jak temu zaradzic proszę o pomoc????
KOBIETA ponad rok temu

Kołatanie serca nie musi być objawem pojawiających się rytmów patologicznych. W nerwicy wegetatywnej są to subiektywne odczucia związane z objawowym przyspieszeniem czynności serca. Takie przyspieszenia z kardiologicznego punku widzenia nie są groźne. Jeżeli kardiolog wykluczył napady częstoskurczu to najprawdopodobniej nie wymaga Pani leczenia kardiologicznego. Proponuję skonsultować się z lekarzem poradni zdrowia psychicznego celem leczenia nerwicy.