Niski poziom żelaza u 14-miesięcznego dziecka

Witam mam 14 mies córkę ma niski poziom żelaza,po konsultacji u lek. zrobiliśmy badania na pasożyty (lambia itd)wynik negatywny .Dziecko jest na bebilionie 3 ogólnie jje wszystko z apetytem różnie raz wymiata z tależa a ne raz bardzo małowaga 10,300 wzrost 97 ostatnio szczepiona 19 08 br na różyczkę gorączkowała 5 dni po 38-39c badanie 2308 żelazo12.0

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Brak apetytu i mały przyrost masy ciała może być konsekwencją niedokrwistości i niskiego poziomu żelaza. Konieczne jest rozpoczęcie suplementacji żelaza. Być może konieczne będzie także wykonanie bardziej specjalistycznych badań, np. ocena wchłaniania żelaza. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą pediatrą.