Novynette a Vibin Mini

Witam, mam pytanie odnosnie tabletek: Novynette i Vibin mini. Które z nich zawieraja mniejsza dawke hormonów i czym wogóle różnią się te tabletki? Dodam, że dopiero zaczynam "przygode" z tablekami antykoncepcyjnymi. I jeszcez jedno pytanie, czy moge pierwsza tabletke wziąść 3dnia cyklu , bo losa chciał ze dostałam okresu wczesniej niz powinnam, a tabletki dopiero wykupie jutro.

Witam,
mniejszą dawkę zawiera Novynette.
Różnią się składem, ale działanie jest to samo.
Proponowałabym jednak aby pierwsza tabletka została przyjęta z pierwszym dniem krwawienia, aby zachować skuteczność antykoncepcji.

Pozdrawiam