O czym może świadczyć ból w miejscu po wbiciu wenflonu?

Kilka lat temu w szpitalu miałam wbijany w lewą dłoń wenflon. Jednak po paru godzinach trzeba go było usunąć bo w miejscu, w którym była igła bardzo mnie bolało. Od tamtego czasy co jakiś czas boli mnie w tym miejscu, szczególnie przy dotyku. Czuję tam jakby jakąś grudkę. Jednak od jakichś 2 tygodni w tym samym miejscu pojawia się zaczerwienie. Co to może być? Jakie badania zrobić? Do jakiego ewentualnie pójść lekarza?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie sądzę żeby było to coś niepokojącego (i ma raczej niewielki związek z kaniulacją żyły kilka lat temu), ale jeśli to panią martwi może pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania.