Czy wkłucie wenflonu mogłoby uszkodzić nerw łokciowy?

Wczoraj zadałam pytanie, czy jest możliwe uszkodzenie nerwu łokciowego poprzez wkłucie w grzbiet dłoni. Otrzymałam odpowiedź, że jeśli byłaby to zwykła igła, jest to mało prawdopodobne. Nie była to zwykła igła, tylko wenflon wkłuty mniej więcej pomiędzy palcem środkowym, a palcem serdecznym. Czy wkłucie wenflonu mogłoby uszkodzić nerw łokciowy? Bardzo proszę o odpowiedź, nawet jeśli Państwo się z takim przypadkiem w swojej karierze nie spotkaliście. Dziękuję i pozdrawiam.

Po stronie grzebietowej dłoni nerw łokciowy, a dokładnie jego drobne końcowe włókna czuciowe, unerwiają mały malec i połowę palca IV. Nie ma możliwości uszkodzenia nerwu łokciowego jako takiego.