Operacja wymiany zastawki aortalnej na zastawkę biologiczną

Dwa miesiące temu przeszłam operację wymiany zastawki aortalnej na zastawkę biologiczną. Okazało się że jestem uczulona na drut scalający mostek i będzie potrzeba go usunięcia. Zażywam bisocard 5mg ale odczuwam skoki pulsu, są dni kiedy puls utrzymuje się w normie ok 75 do 80, są dni kiedy puls przekracza cały dzień 110-120, ciężko mi się oddycha, tak jakby przytyka mnie. Odczuwam też mocne bicie serca, taki łomot w klatce odczuwalny w gardle. Czy to może być oznaka problemów z zastawką?

Aleksander Ropielewski

Może to wynikać z nietolerancji zastawki, jak też z faktu operacji jaką Pani przeszła w stosunkowo niezbyt odległym czasie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę skosnultować się z kardiologiem wymaga Pani modyfikacji leczenia. Nie sądzę że te zaburzenia rytmu mają zwiążek z zastawką.