Opryszczka a przyjmowanie antybiotyku

witam mam pytanie,czy po braniu antybiotyku agumentin moze wystąpic opryszczka? jestesmy z mezem razem 3 lata zawsze kochamy sie bez zabezpieczenia i nigdy nie było przypadku zeby u mojego męża wystąpiły czerwone przebariwenia i białe kropeczki na żołedziu,Mąż ostatnie 2 tygodnie brał antybiotyk,potem kochliśmy sie i terax mnie ciągle swędzi?co to moze byc?czy kupir jakąś maśc be recepty czy treba isc do lekarza ,jeśli tak to do jakiego?proszę pomórzcie
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po antybiotykoterapii może wystąpić zachwianie równowagi bakteryjnej w okolicy narządów płciowych. Powodem dolegliwości może być zarówno opryszczka jak i infekcja grzybicza. Warto udać się do dermatologa.

Witam,
w trakcie antybiotykoterapii najczęstszym następstwem jest zakażenie grzybicze. Należy szukać dermatologa i ginekologa.
Pozdrawiam