Padaczka i torbiel na szyszynce

Witam, Zachorowałem nagle na padaczke(chyba) w wyniku silnych stresów mając 20 lat , napady były od początku tylko w nocy . Miałem badania ,które wykazały jednoznacznie ,że niektóre fale w momencie rozluzienia ciała nie są takie jak być powinny , biore leki 250 levetiracetam i lamitrin 100 co 12h. Mam tez torbiel na szyszynce ponoć nie związany z chorobą. Pytanie mam takie : Czy jest szansa w nowoczesnej medycynie na wyleczenie się z tej choroby ,bo wlasnie przez to nie mogę podjąć pracy .

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Padaczka jest chorobą przewlekłą i poprzez leczenie farmakologiczne można wyciszyć nieprawidłowe przekaźnictwo w obrębie neuronów, które odpowiada za napady drgawek i zmniejszyć ich częstość. Leczenie farmakologiczne nie służy wyleczeniu tej choroby. Nawet jeśli u pacjenta nie występują drgawki od dłuższego czasu, nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy nie pojawią się one za jakiś czas. W leczeniu padaczki stosowane są również inne metody leczenia, lecz o kwalifikacji może zadecydować lekarz prowadzący.