Jakie badanie potwierdzi padaczkę?

Jakie badanie potwierdzi padaczke i co oznacza że mam padaczke ugólniona częściowa z napadami czesciowymi toniczno klonicznymi pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Podstawowym badaniem w przypadku podejrzenia padaczki jest eeg. Czasem mogą być potrzebne dodatkowe badania jak tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. O tym decyduje lekarz - neurolog. Napady toniczno-kloniczne oznaczają, ze w pierwszej fazie napadu dochodzi do zesztywnienia mięśni a w kolejnej występują drgawki.