Płaska główka po prawej stronie u dziecka

Moj synek (3,5mies) ma bardzo płaska główkę (od urodzenia )po prawej stronie.Skrzywienie jest także widoczne na części czołowej (widoczne wypiklenie czoła po stronie prawej). Lekarz rodzinny jak i pielęgniarka środowiskowa uspokajają,ze samo sie ureguluje. Dziecko ma juz 3,5 mies a ja nie widzę poprawy,mimo ze przewiesilam zabawki na lewa stronę, zmieniłam pozycje w łóżeczku tak by podchodzić po lewej stronie , jak i pozycja karmienia i noszenia uległa zmianie. Czy to samo zniknie ?

Małgorzata Panek

Główka dziecka wraz z jego wzrastaniem powinna stać się bardziej symetryczna. Proszę zwracać na to uwagę lekarzowi pediatrze podczas wizyt bilansowych.
Pozdrawiam