Podwyższone TSH a poronienie

Witam mam 26lat moją pierwsza ciąże poroniłam samoistnie w 5,6 tygodniu ginekolog stwierdził ze usg nie jest w stanie obliczyć wieku mojej ciąży gdyż pęcherzyk płodowy wtedy miał 4,1mm poroniłam zwrócił mi uwagę na tarczycę ze to być może jej wina zrobiłam tsh wynik 6,26 mlU/1 a ft4 1,33 ( w normie) czy to podwyższone tsh moze byc powodem poronienia i jeszcze niewyregulowanej gospodarki hormonalnej ? czy mogę starać się o dzidzie już?

Witaminy w ciąży

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym przed rozpoczęciem starań o dziecko skonsultować się z endokrynologiem, najprawdopodobniej konieczne będzie włączenie leczenia.
Pozdrawiam