Podwyższony poziom TSH a szansa na ciążę

W czerwcu tego roku urodziłam 1-sze dziecko. Ciąża przebiegała bez powikłań jak również wyniki badań bez zarzutu.Po zakończeniu połogu ,3 sierpnia dostałam okres. I obecnie staramy się o 2-e dziecko. Na ten moment zrobiłam badanie TSH wynik 6,210, oraz FT3 3,17, FT4 1,11. Moje pytanie brzmi czy przy tak podwyższonym TSH jest możliwość bym aktualnie mogła być w ciąży?, bądź jeżeli jeszcze nie jestem to czy będą problemy z zajściem? Nadmienię ze w pierwszej ciąży wynik TSH w 34 tygodniu był 2,48.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Poziom TSH może wskazywać na niedoczynność tarczycy. Nie oznacza to jednak iż nie można zajść w ciążę czy donosić jej. Niestety najczęściej niedoczynność gruczołu powoduje problemy z ciążą. Proponuję aby skorzystała Pani z porady endokrynologa.