Poszukiwanie przyczyny ropienia oczu u 7-miesięcznej córki

Moja córeczka ma zaledwie 7miesiecy skończone.oczko jej ropieje.Moje pytanie jest następujące... Czy jeśli ktoś ma brudną odzież,dłonie,twarz itd.oraz tak jak matka dziecka ma dluższe włosy to czy gdy one wejdą dziecku do oczka to czy wtedy będzie również ropiało??Proszę o odpowiedź na moje pytanie z dwoma przykładami. Pozdrawiam Emilka mama 7 miesięcznej Oliwii Laury

Witam. Kontakt z dzieckiem osoby z brudnymi rękami czy twarzą jest w zasadzie niedopuszczalny i jak najbardziej może predysponować do powstania zmian zapalnych oku. Dłuższe włosy mamy dziecka nie wydają się mieć tu natomiast znaczenia.