Poziom prolaktyny i stosowanie leków

Witam W sierpniu robiłam badanie poziomu prolaktyny, wynik po 1h(po przyjęciu tabletki)wyniósł 326,24 ng/ml ,lekarz ginekolog zalecił mi przyjmowanie Norprolac 0,075 dawkowanie 1/4tbl dziennie na noc przez 7 kolejnych dni potem 1/4 dziennie na przemian z 1/2 tbl dziennie przez 21 dni.Po tej kuracji wynik przed tabletką wynosił 282,20mIU/l,a po tbl2578,00 proszę o pomoc w opisie wyniku . pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wyniki oznaczają hiperprolaktynemię. Ważne jest aby ustalić czy aby nie jest ona spowodowana mikrogruczolakiem przysadki. Wskazany jest rezonans głowy.