Problem z ciągłym przebudzaniem się rocznego synka

Witam . Mam problem z ciągłym przebudzaniem sie mojego rocznego synka . Pracuje na godz 5 rano do 11.Juz przed 4 moj synek przebudza sie i co chwile sprawdza czy jestem , kiedy przychodzi moment ze musze wstac to jest to poprostu dramat moj maz codziennie od jakiegos 1,5 miesiaca zostaje z samego rana z placzacym wrecz zanoszacym sie placzem naszym dzieckiem. maz mowi ze po jakiejs godz synek sie uspokaja i zasypia chyba ze zmeczenia .Co my mozemy zrobic jak zaradzic tym placzom jak pomóc mu?

Lek. Tomasz Budlewski

Jest to tzw lęk separacyjny, normalny etap w rozwoju dziecka, niestety nie można wiele zrobić, samo minie. Dziecko w tym wieku widząc że Pani wychodzi myśli że to "na zawsze", z czasem zrozumie że Pani wraca. Myslę że mąż powinien jak najszybciej po Pani wyjściu zabawić dziecko by szybko zapomniało o Pani wyjściu.