Problem z seksem po 2. latach związku

Witam, jestem ze swoim partnerem 2 lata, od roku mieszkamy razem. Problemem jest sex, który z poprzednimi partnerami miałam bardzo udany. Obecny nie zadowala mnie, nie reflektuje na urozmaicenia, o których rozmawiałam z nim. Zorientowałam się, że gdy ma okazje to przegląda pornografie. Jaka może być tego przyczyna ? Dodam, iż jestem atrakcyjną kobietą, partner nie raz o tym zapewnia, ponadto kocha mnie i czuję to na każdym kroku, proszę o pomoc

Dzień dobry!

Preferowanie pornografii nad seks z partnerką najczęściej nie ma związku z tą partnerką - to znaczy NIE wynika z tego, że jest Pani np. za mało atrakcyjna. Być może partner wcześniej przez dłuższy okres (np. bycia singlem) intensywnie masturbował się i/ lub oglądał filmy pornograficzne, w taki sposób, że stało się to dla niego głównym lub jedynym sposobem osiągania satysfakcji? Być może ma charakter uzależnienia? Być może partner ma specyficzne preferencje (np. fetysz), który odnajduje w filmach pornograficznych, a nie może/ nie chce/ obawia się zrealizować razem z Panią? Być może w jego życiu miały miejsce inne istotne wydarzenia, które wpłynęło na jego postrzeganie seksu, związku, miłości itp.? Zachęcam do rozmowy oraz wspólnej wizyty u terapeuty seksuologa.

Pozdrawiam!

Witam, u mężczyzn przeglądanie pornografii, o ile ma charakter okazjonalny jest dość często spotykanym zjawiskiem i w takiej sytuacji nie wynika z żadnych zaburzeń.
Jeżeli nie jest Pani usatysfakcjonowana seksem warto skonsultować się z seksuologiem, który oceni czy poziom i rodzaj Pani wymagań wobec partnera jest możliwy do spełnienia i problem tkwi w pytaniu dlaczego partner nie chce dla Pani zrobić tego czego Pani oczekuje, czy raczej problemem są Pani oczekiwania, zbyt duże lub zbyt trudne do realizacji. W seksie powinniśmy umieć dojść do kompromisu i szanować zarówno preferencje jak i granice partnera.Pozdrawiam

Witam Panią
Rozumiem że brak seksu może być trudnością ale może warto by było usiąść z partnerem i porozmawiać. Czasami mężczyźni mają różne trudności o których bardzo trudno im mówić. Może o to chodzi?
Anna Suligowska