Bardzo rzadkie uprawianie seksu u młodych osób

Jesteśmy parą od 1,5 roku. Bardzo rzadko uprawiany seks. On uważa, że moje potrzeby są zbyt duże, jednocześnie mówiąc, że nic się nie dzieje. W ciągu ostatnich 4 miesięcy uprawialismy seks 5 razy. Mamy 24 i 31 lat. On twierdzi, że go to meczy, nie chce mu się, uważa to za mało istotne. Nie ma ciężkiej pracy, pracuje w domu, ogólnie ma mało energii. Zadowala się minimum egzystencji. Próbowałam wielu sposobów. Przez to bardzo podupadla moja samoocena. Wątpię, żebym jeszcze kiedyś się przełamala.

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą wieloma cechami, m.in. poziomem potrzeb seksualnych. Jest ważne i dobre, jeśli para ma podobny poziom libido, ponieważ znaczące różnice mogą być przyczyną poważnych trudności, aż do rozstania.
Jest możliwe, że Pani partner ma naturalnie niskie libido, niewielkie potrzeby seksualne i nie czuje z tego powodu żadnego dyskomfortu czy braku, nie ma więc także żadnej motywacji do pracy nad zmianą sytuacji.

Niekiedy podczas rozmowy z seksuologiem udaje się znaleźć czynniki, które wywołują/ sprzyjają niskiej samoocenie, np:
- zaburzenia hormonalne, np. niedoczynność tarczycy, niski poziom testosteronu, hiperprolaktynemia itp.
- stany depresyjne, lękowe
- cechy osobowości/ zaburzenia osobowości
- wcześniejsze trudne doświadczenia seksualne, niepowodzenia w poprzednich związkach lub brak doświadczeń seksualnych
- światopogląd, który zakłada seks i seksualność za zbędny/ grzeszny/ nieciekawy element życia
- specyficzna atmosfera domu rodzinnego, przyjęte wychowanie czy niewłaściwa edukacja seksualna
- realizowanie swoich potrzeb seksualnych w inny sposób, np. poprzez masturbację, pornografię
- nietypowe potrzeby seksualne (np. fetyszyzm), które są wypierane lub realizowane poza kontaktem z partnerką
- trudności z komunikacją z związku, szukaniem kompromisu z partnerką

Często, po odkryciu przyczyn trudności, jest możliwe podjęcie leczenia i praca nad nimi. Wymaga to jednak gotowości i motywacji mężczyzny - jego wiary, że zmiana uszczęśliwi także jego samego i wzmocni, ulepszy związek.
Bardzo dobrym prognostykiem jest wrażliwość na potrzeby partnerki i zauważanie, że brak seksu jest dla niej trudny, bolesny, smutny. Jest to dobra baza do szukania różnych kompromisów - także np. takich zbliżeń, kiedy w akceptowalny dla Państwa obojga sposób będą zaspokajane Pani potrzeby, poprzez pieszczoty partnera lub masturbację w jego obecności i akceptacji.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza