Prośba o wyjaśnienie wyniku cytologii u 51-latki

witam. niepokoją mnie wyniki mojej cytologii. szczegółowy opis. czynniki infekcyjne (mikroorganizmy) -infekcja grzybicza odpowiadająca Candida sp... komorki nabłonka płaskiego:LSIL -zmiany srodnabłonkowe stopnia niskiego obejmujace koliocytoze ( HPV ) i mozliwosc CIN1 ( dysplazji małego stopnia ) uwagi: rozmaz pobrany prawidlowo.infekcja grzybicza i L-SIL. ZALECENIA: wskazana dalsza diagnostyka-kolposkopia z weryfikacja histopatologiczna. prosze o wyjasnienie wynikow mam 51 lat.

Piotr Pilarski

Wynik wskazuje na początek infekcji hpv. Najprawdopodobniej konieczna bedzie antybiotykoterapia oraz kontrola za 6 miesięcy gdyz takie zmiany najczęściej same się wycofują.

Pozdrawiam.