Przebieg pobierania żyły z nogi do wszczepienia bajpasów

jezeli mojemu mezowi pobiora zyle z nogi do wstawienia bajpasa to czy to bedzie cala zyla czy tylko jakis fragment?bedzie kawalek brakowalo,i jak to bedzie zlaczone?dziekuje za odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej zostanie pobrany fragment żyły. Nie będzie konieczne zespalanie. Funkcję żyły pobranej do przeszczepu przejmą inne naczynia.