Przekroczone normy w badaniu krwi

Wyniki badania krwi wykazały przekroczenie niektórych parametrów , a mianowicie ; HGB -15,8 g/dl HCT - 47,2 % RDW-CV -15,3 % Triglicerydy --2,61 mmol/l Jakie mogą być przyczyny i co one oznaczają?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Co do pierwszych trzech wymienionych parametrów nie ma powodów do obaw. Prawdopodobnie jest to związane z niewystarczającym nawodnieniem organizmu. Podwyższony cholesterol wymaga wdrożenia diety lub leczenia.