Przyjęcie się wszywki a gojenie się rany

Mam pytanie dotyczące esperalu, zaszyłem się 8 miesięcy temu. Odkąd lekarz zdjął mi szwy rana nie chciała się zagoić, ropiała i po 4 miesiącach zrobił się wielki bąbel którego byłem zmuszony wycisnąć. Wystrzelił jak pocisk. Po tygodniu, wypadła pierwsza tabletka, po dwoch tygodniach następna. A po paru tygodniach wypadła trzecia ale już że tak opiszę pobabrana(w pół rozpuszczona) Moje pytanie jest takie: Czy wszywka mi się przyjęła? bo chirurg ktory to robil nie jest chyba do konca szczery:)

Trudno oceniać szczerośc chirurga ale niestety wcale nie rzadko zdarza się , że esperal powoduje odczyn tkanek wokół tabletek, a lepiej jednak przyjąć ,że działa, bo próba jak wiadomo może być ryzykowna