Regeneracja skóry po złuszczaniu skóry kwasem TCA

Witam. 1 lipca byłam na złuszczaniu skóry kwasem TCA. W okresie złuszczania naskórka nie wychodziłam z domu, zaś po złuszczaniu tak, lecz przed wyjściem stosowałam pod makijaż krem z filtrem 50+ SPF. Czy taki filtr wystarczy, czy trzeba dodatkowo uchronić się przed słońcem np. kapeluszem albo parasolką? I drugie pytanie, ile czasu minie zanim skóra całkiem się zregeneruje? Na środku czoła jeszcze mam czerwone plamy, zaś po bokach już nie. Czy one znikną?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc udzielić odpowiedzi na Pani pytania. Proszę koniecznie udać się do lekarza wykonującego zabieg lub do lekarza medycyny estetycznej, lub lekarza dermatologa.