Stosowanie kosmetyków z kwasami w okresie letnim

Dzień dobry, pisze ponieważ w internecie spotkałam się ze sprzecznymi opiniami czy w lato mogę stosować serum z kwasem AHA i PHA10% np co 2-3 dni na noc albo przynajmniej jako spukiwaną maseczkę czy raczej w ogóle nie wolno go wtedy stosować?

​Generalnie niskoprocentowe kwasy owoców według producentów mogą być bezpiecznie stosowane przez cały rok. Uważam jednak, że są inne - bezpieczniejsze rozwiązania, które można stosować bezpiecznie w okresie letnim. Nigdy nie możemy być w 100% pewni, jak zareaguje nasz organizm na czynnik agresywny bądź co bądź dla skóry, jakim jest kwas... Zrobiłabym letnią przerwę w tej pielęgnacji-kuracji.

Może Pani stosować wymienione preparaty, jednak pod warunkiem nakładania w ciągu dnia co 2-3 godziny kremu z filtrem. Jako, iż jest to dość uciążliwe, proponuję w okresie letnim zrezygnować z zabiegów z kwasami.