Rozdwajanie się paznokci u dziecka

witam córce rozdwaja się paznokieć ale tylko na paluchu, byłam u lekarza i pytała sie czy je owoce i warzywa a moja mała lubi i je zupy daje jej marchewke ,kalarepke, jabłuszka daję mięso wieprzowe,,pierś z kurczaka i kiszonki, poleciła mi dawać wibowit, dodam iż karmię piersią dziecko ma 19mscy

Może to być wynik niedoborów, jednak jest to trudne do ustalenia. Przyczyną może być także np. zwiększony ucisk na paznokieć w bucie (kształt palca, stopy), bądź przebyty uraz. Należy obserwować dziecko i to, jak będzie zachowywał się paznokieć - efekty suplementacji mogą być zauważalne dopiero za kilka tygodni.