Średniej wielkości gulka na zewnętrznym dziąśle po leczeniu kanałowym

Witam. Miesiąc temu miałam leczony kanałowo ząb - prawa dolna 6. Dodam, że dostałam maximum znieczulenia, a ostatnim było to w kanał, gdyż ząb był strasznie zniszczony. Do dziś pozostała mi średniej wielkości gulka na zewnętrznym dziąśle. Nie daje żadnych objawów, przy naciskaniu czuję lekki dyskomfort, ale nie boli. Byłam u dentysty, stwierdził, że to stan zapalny, dostałam Antybiotyk, augumentin. Nie pomógł. Co to oznacza? Czy jeśli od nowa będę miała robiony ząb to znów za niego zapłacę?

pozdrawiam serdecznie