Stłuszczenie wątroby w wyniku badania USG
witam mam pytanie usg wykryło stluszczenie wątroby nieregularne. zrobiłem wyniki i wyszły tak: Bilirbina całkowita-1,0 mg/dl ALAT 39 U/L ASPAT 22 U/L HBSAG- UJEMNY ANTY HCV UJEMNY CZY TE WYNIKI SA OK

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Diagnozowanie chorób wątroby
Wątroba ma za zadanie oczyszczać nasz organizm z toksyn. Jeśli zaburzona jest jej praca, wówczas cierpi na tym cały organizm. Dlatego ważne jest szybkie wykrycie problemu. Obejrzyj film i dowiedz się, jak zdiagnozować choroby wątroby.
Witam. Wyniki badań są prawidłowe. W związku z obecnością stłuszczenia sugeruję również wykonanie lipidogramu - być może stłuszczenie wątroby związane jest z zaburzeniami gospodarki tłuszczowej.