Stosowanie Diprohos na zapalenie kaletki

Czy diprohos jest bezpiecznym lekiem? Mam zapalenie kaletki i lekarz chce mi zrobic zastrzyk!

Diprophos, podobnie jak inne leki i preparaty sterydowe ma swoje działania niepożądane. Stosując dany lek kierujemy się zasadą, że oczekiwane korzyści są znacznie większe niż ewentualne działania niepożądane. Dla jednego pacjenta podanie jednorazowe sterydu będzie bezpieczne, dla kogoś innego nie. Każda sytuacja kliniczna wymaga indywidualnego podejścia.