Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 7 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Świąd skóry za uszami

Witam .! :) mam 14 lat i jestem dziewczyna. Od 2 dni swędzi mnie skóra za uszami i nad potylica. Jak dotykam to jest ciepłe i wydaje mi się że są tam małe bombelki. Prawdopodobnie mam łupież , ale nie jestem pewna.
KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Leczenie kurzajek

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które pojawiają się na skórze. W jaki sposób można je leczyć? Na ten temat wypowiada się Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Ponieważ jesteś niepełnoletnia przede wszystkim porozmawiaj z rodzicami. Następnie wspólnie powinniście udać się na konsultację do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Twoje objawy mogą mieć bowiem podłoże alergiczne, infekcyjne, pasożytnicze czy też być wynikiem innego schorzenia z grupy dermatologicznych. Lekarz oceni opisane przez Ciebie zmiany i wdroży właściwe postępowanie.

0

Witam,
z opisu wynika że jest to alergiczne zapalenie skóry (szampon, odżywka?) lub łojotokowe zapalenie skóry.
Na początek proponuję:
1. cetalergin 2x1tabl
2. szampon emolium do wrażliwej skóry
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy