Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Świąd skóry za uszami

Witam .! :) mam 14 lat i jestem dziewczyna. Od 2 dni swędzi mnie skóra za uszami i nad potylica. Jak dotykam to jest ciepłe i wydaje mi się że są tam małe bombelki. Prawdopodobnie mam łupież , ale nie jestem pewna.
KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Refundacja leków na łuszczycę

Łuszczyca to schorzenie skóry. Wymaga ona specjalistycznego leczenia. Jakie leki przyjmować przy łuszczycy? Czy są one refundowane? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o kosztach leczenia łuszczycy.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Ponieważ jesteś niepełnoletnia przede wszystkim porozmawiaj z rodzicami. Następnie wspólnie powinniście udać się na konsultację do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Twoje objawy mogą mieć bowiem podłoże alergiczne, infekcyjne, pasożytnicze czy też być wynikiem innego schorzenia z grupy dermatologicznych. Lekarz oceni opisane przez Ciebie zmiany i wdroży właściwe postępowanie.

0

Witam, z opisu wynika że jest to alergiczne zapalenie skóry (szampon, odżywka?) lub łojotokowe zapalenie skóry. Na początek proponuję: 1. cetalergin 2x1tabl 2. szampon emolium do wrażliwej skóry Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy