Tętniak lewej tętnicy szyjnej

WITAM ODEBRAŁAM WYNIK SPIRALNEGO BADANIA KOMPUTEROWWGO GŁOWY I BADANIE WYKAZUJE OBECNOŚC TĘTNIAKA WORKOWATEGO LEWEJ TĘTNICY SZYJNEJ WEWNĘTRZNEJ TUŻ PO WEJŚCIU DO JAMY CZASZKI CZY TO SIE LECZY I JAK SZYBKO NALEŻY ROZPOCZĄĆ LECZENIE I NA CZYM ONO POLEGA PROSZĘ O ODPOWIEDZ

Należy z wynikiem badania zgłosic się do neuroradiologa zabiegowego lub neurochirurga. Postępowanie z tętniakiem zależy od wielu czynników między innymi od umiejscowienia, wielkości, kształtu itd. Specjalista na podstawie wywiadu i wykonanych badań zaleci odpowiednie postępowanie i leczenie. Tętniaka nie należy lekceważyc.