Tłusta i przetłuszczająca się skóra

Mam problem z tłustą skórą. Przetłuszcza mi się ona na całym ciele. Wieczorne mycie głowy nic nie daje, bo rano włosy znów mam przetłuszczone. Muszę tez przyznać ze pocę się też dość mocno, a nie jak normalna osoba. od czego zacząć poszukiwania przyczyny moich dolegliwości.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję w pierwszej kolejności udać się do dermatologa, po badaniu bęzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Witam serdecznie,
według mnie najlepiej zacząć od oznaczenia stężenia hormonów płciowych we krwi. W tym celu warto udać się do lekarza, np. dermatologa ze względu na problem przetłuszczania skóry i nadmierna potliwość. Hormony najlepiej oznaczać w momencie jeśli nie przyjmuje się żadnym leków hormonalnych. Jeśli wszystko wyjdzie w normie, można będzie planować dalsze działania.

Pozdrawiam,
ES