Trening i modelowanie sylwetki a masturbacja

Witam czy poprzez masturbację zmniejszamy swoje efekty treningu,ponieważ słyszałem że poprzez wytrysk tracimy białko które jest bardzo potrzebne mięsniom podczas treningu.

Dzień dobry,

Idąc Pańskim tokiem myślenia należałoby również stwierdzić, że poprzez współżycie seksualne, które również zwykle kończy się wytryskiem u mężczyzny, zmniejszamy efekty ewentualnego treningu na siłowni. Powyższe miałoby zapewne jakieś uzasadnienie, jeśli zarówno jedno i drugie działoby się w nadmiarze (np. kilka razy dziennie), jednak, jak zrozumiałem, nie nadmiarowej masturbacji dotyczy pytanie.

Pozdrawiam.