Ubytek przegrody międzykomorowej u dziecka

Witam mam takie pytanie u mojego dziecka stwierdzono ubytek przegrody międzykomorowej -4,4 mm zw części mięśniowej czy to jest groźna wada i potrzebna będzie operacja proszę o szczerą odpowiedź

Magdalena StusiĹska

Wszystko zależy od wieku dziecka- jeśli jest to 2miesięczne niemowle może to być groźna wada, u 7 mio latka mniej. Najlepiej skonsultować się z kardiologiem dziecięcym który zleci dalsze postępowanie.